W zakresie świadczonych przez nas usług znajduje się również szycie książek nićmi. W tym celu używamy automatu szyjącego Astric.

Jak stworzyć książkę – kilka słów o technicznej stronie procesu

Książki otaczają nas z każdej strony i niewielu z nas zastanawia się nad tym, jak właściwie powstają. Mowa w tym przypadku nie o treści zawartej na ich stronicach, ale o samym obiekcie – książce, która prezentuje się elegancko i przez długie lata zachwyca solidną konstrukcją. Za takie „wykończenie” odpowiada właśnie rzetelny introligator. To on sprawia, że kartki i okładka zostają połączone w całość. Szycie książek to jedno z podstawowych zadań, realizowanych przez naszą introligatornię z Wrocławia.

Żeby zadbać o takie połączenie, trzeba dysponować odpowiednim wyposażeniem. Szycie książek nićmi to misterna praca, która na szczęście została już zautomatyzowana. Wymaga precyzji, dokładności i cierpliwości. Tylko takie działania mogą przynieść naprawdę satysfakcjonujący efekt. Przyda się także zręczność i doświadczenie. Do naszej pracy używamy specjalnego automatu szyjącego Astric. Umiejętność pracy z tym urządzeniem oraz świetna znajomość tak specyficznego wyrobu, jakim jest książka, to największe zalety naszej załogi.

Szycie książek nićmi – Wrocław

Nasza introligatornia ma na swoim koncie wiele zrealizowanych zleceń, polegających na szyciu książek. Wiemy, jak wykonać to zadanie solidnie i sprawnie. Techniczna strona tworzenia książki nie skrywa przed nami żadnych tajemnic. Automatyczna maszyna pozwala nam realizować to zadanie znacznie sprawniej, niż było to możliwe wieki temu – gdy używano charakterystycznych zwięzów. Obecnie solidne szycie książek nićmi jest metodą:

  • tańszą;
  • znacznie łatwiejszą do przeprowadzenia na dużą skalę;
  • całkowicie wystarczającą do tego, by książka miała estetyczną, solidną i funkcjonalną konstrukcję.

Technologia to nasz sprzymierzeniec, czyli nowoczesne szycie książek – Wrocław

Stosowanie nowoczesnych urządzeń to znacznie ułatwienie pracy każdego introligatora. Maszyny pozwalają na atrakcyjną precyzję i szybsze realizowanie zleceń. W Introligatorni Przemysłowej nie zapominamy jednak o wadze czynnika ludzkiego. Osoby odpowiedzialne za szycie książek oraz inne działania introligatorskie, które oferujemy, są doskonale przeszkolone i przygotowane do tego, by zapewnić Państwu najwyższą jakość oferowanej usługi.

Zespół Introligatorni z przyjemnością przybliży Państwu, jak dokładnie przebiega szycie książek we Wrocławiu, jakich technologii się do tego używa i ile czasu zajmie całe przedsięwzięcie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami oraz do sprawdzenia innych elementów oferty Introligatorni Przemysłowej z Wrocławia.